CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Prof. Dr. Christina Voigt

22 Mart 2023
17:00 - 18:30
Zoom

Kadir Has Üniversitesi İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB), Prof. Dr. Christina Voigt’u “A Debrief from COP27 and an Outlook Towards COP28” başlıklı sunumuyla bir kez daha seminer serisinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyor.

Prof. Dr. Christina Voigt, Norveç Oslo Üniversitesi öğretim üyesidir. Uluslararası çevre hukuku alanında dünyaca tanınmış bir uzman olan Voigt, iklim değişikliğine ilişkin hukuki meseleler, çevresel çok yanlılık ve sürdürülebilirlik hakkında dersler vermekte, konuşmalar ve yayınlar yapmaktadır. Voigt, 2009-2018 yılları arasında, Birleşmiş Milletler iklim müzakerelerinde Norveç hükümetinin baş hukuk müşaviri olarak görev almış, Paris Anlaşması ve Kural Kitabı’nın müzakerelerini yürütmüştür. Şu an Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) Çevre Hukuku Hakkında Dünya Komisyonu’nun başkanı olan Prof. Voigt, aynı zamanda Paris Anlaşması Uygulama ve Uyum Komitesi’nin de eş başkanlığını yürütmektedir.

Zoom ID: 815 7242 6511  Şifre: 993844

İngilizce gerçekleştirilecek olan etkinlik herkese açıktır. Katılım için kayıt zorunlu olmamakla birlikte katılımınızı ccllab@khas.edu.tr adresine bildirmenizden mutluluk duyarız.

CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Prof. Dr. Douglas Kysar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.