CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Prof. Dr. Michael B. Gerrard

24 Ocak 2023
17:00 - 19:00
Zoom

Kadir Has Üniversitesi İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB), 2023’ün ilk İklim Değişikliği ve Hukuk Semineri’nde Prof. Dr. Michael B. Gerrard‘ı, “Dünya Çapında İklim Davalarına Genel Bir Bakış” başlıklı sunumuyla ağırlıyor.

Prof. Gerrard, çevre ve enerji hukuku üzerine dersler verdiği ve Sabin İklim Değişikliği Hukuku Merkezi’ni kurup yönettiği Columbia Hukuk Fakültesi’nde “Andrew Sabin Professor of Professional Practice” ünvanına sahiptir. Aynı zamanda Columbia Dünya Enstitüsü’nün bir üyesi ve eski başkanıdır. Columbia Üniversitesi’nde hukuk eğitimi alan Gerrard, doktorasını New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ocak 2009’da Columbia Hukuk Fakültesi’ne katılmadan önce, Arnold & Porter Hukuk Bürosunun New York ofisinden sorumlu ortak olarak görev alırken; an itibariyle şirketin kıdemli danışmanıdır. 1979’dan 2008’e kadar New York’ta tam zamanlı olarak çevre hukuku alanında çalışmıştır. 2004-2005 yılları arasında Amerikan Barolar Birliği’nin Çevre, Enerji ve Kaynaklar bölümü başkanlığını yürütmüştür. Ayrıca New York Barosu İcra Komitesi’ne ve New York Eyalet Barosu Çevre Hukuku Bölümü’ne başkanlık etmiştir.

Gerrard 1986’dan beri, New York Law Journal için bir çevre hukuku köşesi yazmaktadır. Aralarından ikisi Amerikan Yayıncılar Birliği tarafından Yılın En İyi Hukuk Kitabı olarak adlandırılmış olan Environmental Law Practice Guide (on iki cilt, 1992) ve Brownfields Law and Practice (dört cilt, 1998) olmak üzere on üç kitabın yazarı veya editörüdür. Diğer kitapları arasında Global Climate Change and U.S. Law (Jody Freeman ile birlikte) (2. Baskı, 2014); Law of Clean Energy (2011); Climate Engineering and the Law: Regulation and Liability for Solar Radiation Management and Carbon Dioxide Removal (Tracy Hester 2018 ile birlikte); ve Legal Pathways to Deep Decarbonization in the United States (John Dernbach ile 2019) yer almaktadır.

Zoom ID: 810 1937 3444 Şifre: 576909

İngilizce gerçekleştirilecek olan etkinlik herkese açıktır. Katılım için kayıt zorunlu olmamakla birlikte katılımınızı [email protected] adresine bildirmenizden mutluluk duyarız.

KHAS Hukuk Fakültesi Çarşamba Konferansları – Prof. Dr. Zeynep Derya Tarman

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.