Georgia State Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Öğrenci ve Mezunlarına Yeni Bir İmkan

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak, öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca ve mezuniyet sonrasında kariyer imkanlarını geliştirmek ve küreselleşen dünyada farklı ülkelerde eğitim ve meslek hayatına girme fırsatını verebilmek hedeflerimiz kapsamında, Fakültemiz ile yabancı ülkelerin hukuk fakülteleri arasında yapılan ikili anlaşmalara bir yenisi daha eklendi.

 

Öğrenci ve Mezunlarımız Hangi İmkanları Kazanıyor?

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile ABD’nin Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi arasında tarihinde ikili bir anlaşma imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma ile Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri ve mezunlarına iki önemli imkanı öncelikli olarak tanıyacak, özel kontenjan sağlayacak ve kısmi burs desteği verecektir.

 

Öğrencilerimize Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde LL.M. (Yüksek Lisans) İmkanı

Anlaşma ile Georgia State Üniversitesi LL.M. programları için, başvuru şartlarını taşıyan Kadir Has Üniversitesi  Hukuk Fakültesi lisans öğrencileri ve mezunlarına azami 5 (beş) kişilik özel kontenjan tanımaktadır.

 

Programa kabul edilen öğrenci ve mezunlarımıza, öğrenim ücretlerinin yaklaşık %30’una varan oranlarda kısmi burs verilecektir.

Georgia State Üniversitesi’nin LL.M. programlarından mezun olan adaylar, Baro sınavına girebilecekleri bir LL.M. modülünü seçmek ve Türkiye’de avukatlık stajını tamamlayarak, bir baroya kayıtlı bulunmak şartıyla, Georgia Eyaleti Barosu’nun sınavlarına  girme hakkı kazanmaktadırlar. Baro sınavında başarılı olan adaylar Georgia Eyaleti’nde avukatlık yapabilirler.

 

Öğrencilerimize Georgia State Üniversitesi’nde Yaz Okuluna Katılma İmkanı

Anlaşma ile öğrencilerimize Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen Georgia Summer Institute yaz okulu programına katılmada özel kontenjan ve kısmi burs imkanları da tanınmaktadır.

Programın avantajları:

  • 4 haftalık, tam zamanlı bir programdır.
  • 4.700 ABD Dolar olan program ücretine, kampüs içi konaklama, sağlık sigortası, öğünlerin bir kısmı ve program kapsamındaki akademik ziyaretler dâhildir.
  • Akademik ziyaretler kapsamında mahkemelerde jürili duruşmaların dinlenmesi; hakimlerle tanışma; cezaevine gitme gibi faaliyetler bulunmaktadır.
  • Geçen seneki programda 4 Türk öğrenci bulunmuş, dersler bu öğrencilere özel olarak tasarlanmıştır.
  • Program kapsamında Legal English dersleri, hem hukukçu hem de yabancı dil eğitimi alanında uzman olan bir öğretim üyesi tarafından verilecektir.
  • Bireysel olarak %45’e kadar burs alma imkanı bulunmaktadır.
  • En az 10 öğrencinin birlikte gitmesi halinde herkese şartsız 500 USD indirim yapılacaktır.

 

Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında Kısa Bilgi

Georgia State Üniverstesi Hukuk Fakültesi, 1982 yılında Georgia Eyaleti’nde bir devlet üniversitesi hukuk fakültesi olarak kurulmuştur. US News & World Report internet sitesinin araştırmasına göre, ABD Hukuk Fakülteleri arasında 65. Sırada yer almaktadır.

Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. programları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Georgia State Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yaz Okulu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız