Ohio State Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Öğrenci ve Mezunlarına Yeni Bir İmkan

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak, öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca ve mezuniyet sonrasında kariyer imkanlarını geliştirmek ve küreselleşen dünyada farklı ülkelerde eğitim ve meslek hayatına girme fırsatını verebilmek hedeflerimiz kapsamında, Fakültemiz ile yabancı ülkelerin hukuk fakülteleri arasında yapılan ikili anlaşmalara bir yenisi daha eklendi.

 

Öğrenci ve Mezunlarımız Hangi İmkanları Kazanıyor?

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile ABD’nin Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi arasında 17 Şubat 2017 tarihinde ikili bir anlaşma imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma ile Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri ve mezunlarına iki önemli imkanı öncelikli olarak tanıyacak, özel kontenjan sağlayacak ve belirli miktarda burs desteği verecektir.

 

Mezunlarımıza Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi’nde LL.M. (Yüksek Lisans) İmkanı

Anlaşma gereği, Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi her yıl üç sayıda mezunumuza özel kontenjan imkanı sağlamaktadır. Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi LL.M. yapacak öğrencilerin, söz konusu üniversitenin başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir. Öte yandan; Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi, LL.M. programına kabul ettiği Fakültemiz mezunlarına en az 15.000 ABD Doları tutarında burs verecektir.

LL.M. programı; Alternatif Uyuşmazlık Çözümü, Ortaklıklar Hukuku, Ceza ve Ceza Usûl Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar ile Bilişim Hukuku, Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukuk ile İş Hukuku alanlarından birinde uzmanlaşma olanağı da sunmaktadır.

Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi LL.M. programından mezun olanlar ABD’nin New York, Ohio ve California eyaletlerinde yapılan Baro sınavlarına girmeye hak kazanmaktadır. Baro sınavında da başarılı olan adaylar, ABD’de baro sınavına girdikleri eyalette avukatlık ruhsatı almaktadırlar.

 

Öğrenci ve Mezunlarımıza Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi’nde Amerikan Hukuku ve Hukuk İngilizcesi Yaz Okuluna Katılma İmkanı

Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen Amerikan Hukuku ve Hukuk İngilizcesi Yaz Okulu, Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi’nde LL.M. programına katılmayı düşünenler için ideal bir hazırlık aşaması olduğu kadar, ABD’de diğer üniversitelerde LL.M. yapmayı düşünen adaylar ile avukatlar için değerli kazanımlar sağlayacak, üç hafta süren ve tam zamanlı bir yaz okulu programıdır.

Anlaşma gereği, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci veya mezunlarından yaz okuluna katılacak üç öğrenciye %10 indirim yapılacaktır.

 

Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi Hakkında Kısa Bilgi

Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi, 1891 yılında Ohio Eyaleti’nde kurulmuş bulunan köklü bir hukuk fakültesidir. Business Insider tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD’nin en iyi 18. hukuk fakültesi olup; devlet üniversitesi hukuk fakülteleri arasında ise, 5. Sırada yer almaktadır (http://www.businessinsider.com/best-law-schools-us-2016-7?op=0#/#18-ohio-state-university-33). US News & World Report internet sitesinin araştırmasına göre, Alternatif Uyuşmazlık Çözümü alanında ABD’nin en iyi 2. Hukuk fakültesidir (https://www.usnews.com/best-graduate-schools/top-law-schools/ohio-state-university-moritz-03126). Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi 2015 yılı mezunları, girdikleri Baro sınavlarında %75 başarı oranı ile ABD genelinde 28. sıraya yerleşmiştir (http://employmentsummary.abaquestionnaire.org/).

 

Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi’nin İnternet Sitesi için tıklayınız

Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi LL.M. Programı ve Başvuru Koşulları Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin tıklayınız

Öğrenci ve Mezunlarımıza Ohio State Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi’nde Amerikan Hukuku ve Hukuk İngilizcesi Yaz Okulu Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin tıklayınız