St. John's Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Öğrenci ve Mezunlarına Yeni Bir İmkan

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak, öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca ve mezuniyet sonrasında kariyer imkanlarını geliştirmek ve küreselleşen dünyada farklı ülkelerde eğitim ve meslek hayatına girme fırsatını verebilmek hedeflerimiz kapsamında, Fakültemiz ile yabancı ülkelerin hukuk fakülteleri arasında yapılan ikili anlaşmalara bir yenisi daha eklendi.

 

Öğrenci ve Mezunlarımız Hangi İmkanları Kazanıyor?

Anlaşma ile Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından belirlenecek, İngilizce dil yeterliliği bulunan ve üstü başarı gösteren lisans ve yüksek lisans öğrencilerimize, St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin yürüttüğü Global Law Fellows programına katılmak ve bir dönem ABD’de St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim alma hakkı tanınabilecektir.

Söz konusu programa katılacak adaylar, Fakültemiz lisans ve yüksek lisans öğrencileri arasından Fakültemiz tarafından önerilecektir. St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin, önerilen adayları Global Law Fellowsprogramına kabul edip etmeme hakkı saklıdır. Programa kabul edilen öğrencilerin, St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne ücret ödemeleri gereklidir.

Programın amacı; St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile anlaşmalı olan diğer ülkelerin hukuk fakültelerinden öğrencilerin St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bir yarıyıl araştırma yaparak, derslere katılmaları, ABD Hukuku sistemini ve hukuk eğitimini tanımalarıdır.

Benzer şekilde, St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından önerilen ABD vatandaşı öğrenciler de Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kabulü üzerine, Fakültemiz’de bir yarıyıl araştırma yapabilecek ve derslere katılabileceklerdir.

 

Öğrenci ve Mezunlarımıza St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde LL.M. (Yüksek Lisans) İmkanı

Anlaşma ile Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından belirlenecek, St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin LLM. Programına başvuru şartlarını taşıyan, dördüncü sınıf öğrencilerimiz ile son beş yıl mezun olanlar dâhil mezunlarımızdan St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından kabul edilenlere, St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi Transnational LL.M. programlarına kaydolma imkanı tanınacaktır.

Transnational LL.M. programları; International Sports Law Practice (Uluslararası Spor Hukuku Uygulaması) ve U.S. Legal Studies (ABD Hukuku Çalışmaları) LL.M. programları olarak iki ayrı özel programı içermektedir. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi’nin Spor Hukuku alanındaki özel çalışmaları ve ilgisini tamamlayan bir program olarak; International Sports Law Practice LL.M. programı, Spor Hukuku alanında uluslararası seviyede uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize iyi bir imkan sunmaktadır.

Anlaşma kapsamında; Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarına özel olarak azami 5 (beş) öğrencilik kontenjan tanınmaktadır.

Anlaşma kapsamında; St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. programlarına kabul edilerek, kayıt yaptıran mezunlarımıza özel olarak, eğitim ücretinde %50 oranında indirim uygulanacaktır.

 

 

Üçüncü Sınıf ve Dördüncü Sınıf Öğrencilerimize Bir Dönem St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Eğitim Görme İmkanı

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinden, St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından kabul edilenler, bir dönem boyunca LL.M. dersleri alabilecekler ve belirli şartların varlığı halinde, St. John’s Üniversitesi’nde aldıkları krediler, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ders planında almaları gereken krediler ile eşleştirilebilecektir.

 

St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında Kısa Bilgi

St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1925 yılında kurulan ve ABD’nin New York Eyaleti’nde faaliyet gösteren özel bir hukuk fakültesidir.

Transnational LL.M. Programı Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin tıklayınız