Hakimlik ve Savcılık Sınavını Kazanarak Göreve Başlayan Mezunlarımız

Serkan Ucuzcu (Cumhuriyet Savcısı, Urfa)

Nazmi Dolay (Cumhuriyet Savcısı, Kastamonu)

Bilge Ateş (Hakim, Zonguldak-Devrek)

Cemal Kurt (Cumhuriyet Savcısı, Bursa)

Maksut Özdemir (Hakim)

Deniz Arslan (Hakim)

Onurhan Demirci (Hakim)

Sena Yalçın (Hakim)

Sena Nur Satoğlu (Hakim)

Büşra Sarıtaş (Hakim)

Metin Ertarman (Hakim)

Kaan Şıktaş (Hakim)

Hilal Tüylüoğlu (Hakim)

Doğukan Çetin (Hakim)

Yasemin Şentürk (Hakim)

Burak Özer (Savcı)

Meltem Yelda Çaylak (Hakim)

Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Bursu Kazanan Mezunlarımız

Feyzanur Karakız, 2010 Mezunu, Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Bursu – İngiltere- Queen Mary University of London

İlknur Kuru Koç, 2015 Mezunu, Jean Monnet 2015-2016 Akademik Yılı Bursiyeri – City University London

Doğukan Bingöl, 2015 Mezunu, Fulbright Doktora Tezi Araştırma Bursu

Fehmi Levent Özkan, 2020 Mezunu, Jean Monnet 2020-2021 Akademik Yılı Bursiyeri – Maastricht University

Öğretim Üyesi ve Araştırma Görevlisi Olan Mezunlarımız

Argun Karamanlıoğlu, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı

Murat Can Atakan, Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı

Muhammet Türkalp Seçkin, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümü

Burcu Filiz, Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı

Ömer Uğur, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı

Doğukan Bingöl, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Anabilim Dalı

Merve Ece Uyanık, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı

Mezunlarımızdan Mesajlar

Sayın Rektörüm,
Değerli Hocam,

Kadir Has Üniversitesi 2010 yılı mezunlarındanım. 2005 yılında girdiğim ÖSS sınavında aldığım yüksek puan neticesinde Hukuk Fakültesi‘ne %100 Burslu olarak yerleştirildim. Üniversitemizde geçirdiğim 5 yıl boyunca okulum bana maddi ve manevi olarak sürekli destek oldu. 1.Sınıfta tüm kitap ücrelerimi karşılayan, 2., 3. ve 4. senelerimde ise bana aylık maaş bağlayan okuluma karşı kendimi sürekli olarak borçlu hissettim. Birçok kişi bunun aldığım yüksek puanın bir neticesi olarak „hakkım“ olduğunu ileri sürse de, ben kendimi merhum Kadir Has ve Üniversiteme borçlu hissediyorum. Bu borcu okul yıllarından beri üzerimde taşıyorum. Daha öğrenciyken neler yapabilirim sorusuna sürekli olarak cevap aramaya calıştım. Henüz 2.sınıfta %86 oy alarak Hukuk Kulübü Başkanı olup, üniversitemin adını tüm Türkiye’de duyurabilmek için çalışmalar yürüttüm. Gerçekleştirdiğim ‚Liderler Kadir Has’ta Buluşuyor‘ Zirvesi ile dönemin siyasi parti liderlerini okulumuzda ağırladım. Bu sayede okulumuzun ve kulübümüzün adı tüm Türkiye’de yazılı ve görsel basın aracılığıyla duyurulmuş oldu. Gerçekleştirdiğimiz Ankara Gezisi ile Hukuk Fakültesi öğrencilerinin mesleki gelişmine katkı sağlamaya çalıştım. Bu gezi sayesinde Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi ve Adalet Akademisi Başkanları ile birebire görüşme ve Fakültemizin tanıtımını gerçekleştirme imkanına eriştim. TBMM’ye yaptığımız ziyaretimizde, dönemin Anayasa Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Burhan Kuzu’ya Hukuk Kulübümüzün yeni anayasadan beklentilerini ilettim. Anıtkabir ziyaretimizde heyetimiz 3.derece protokolle ağırlandı ve Anıtkabir Özel Defteri’ni ‚Kadir Has Üniversitesi Hukuk Kulübü Başkanı‘ sıfatıyla imzaladım. Okulumuzda birçok konferans ve söyleşi gerçekleştirilmesini sağladım. Bu sayede hukuk camiasında da tanınmamıza aracalık etmiş oldum. İlerki yıllarda da, KHAS Tanıtım Ekibinin de ricası ile okulumuzu ziyarete gelen liseli arkadaşlarımıza, ‚okulumuzda okuyan burslu bir öğrenci‘ sıfatıyla konuşmalar yaptım. Ziyarette bulunan arkadaşlarla yapılan ankette ‚KHAS’ı neden tercih edersiniz‘ sorusunun yanında en yüksek oranla benim yaptığım konuşmanın içten, samimi ve etkileyici olması gösterildi. Bu çalışmalardan ötürü Tanıtım Ekibi’nden özel teşekkür aldım. Tüm bu ve burada yazamadığım diğer çalışmalar beni manen biraz olsun rahatlatsa da tam olarak borcumu ödeyebildiğime inanmıyorum. Üniversitemizde geçiridiğim 5 yılı özlemle ve gurula yad ediyorum.

Değerli Hocam,

Şuanda burslu olarak Almanya’da Göttingen Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Master’ı yapmaktayım. Bir aksilik olmaması durumunda kasım ayının ortalarına doğru Türkiye’ye kesin dönüş yapmış olacağım. Merhum Kadir Has ve Üniversiteme olan borcumu ödeyebilmek için hiçbir maddi karşılık beklemeksizin, izniniz olursa Hukuk Fakültesi’nde derslere girmek ve hocalarıma yardımcı olabilmek arzusu içersindeyim. Şayet Göttingen Üniversitesi’nde doktora eğitimine başlarsam, Göttingen Üniversitesi ile Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nin ortaklaşa programlar yapmasına katkı sağlamaktan da büyük gurur ve mutluluk duyacağım. Bildiğiniz gibi Kültür Üniversitesi ile Bochum Ruhr Üniversitesi’nin, Bilgi Üniversitesi’nin Köln Üniversitesi’nin ortak Hukuk Yüksek Lisans Programları mevcut. Şayet sizde uygun görürseniz, Almanya’nın en iyi üniversitesi olarak gösterilen Göttingen Üniversitesi ile Kadir Has Üniversitesi’nin benzer bir birlikteliğe imza atmasına aracılık etmek, tarafımdan tarif edilemeyecek bir mutluluğa sebep olacaktır.

Bu uzun mektuptan dolayı zamanınızı aldım, beni bağışlayın. Umarım bana borcumu ödeme fırsatı verirsiniz.

Saygılarımla,
Murat Can Atakan

Sayın Hocam,

Ben Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2013 yılı mezunlarından Ali Kağan Uçar. Mezuniyetten sonra çalışma hayatına hızlıca girdiğim için bu sene Viyana’daki Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması’na hazırlanan öğrenci arkadaşlarımıza destek olmak adına okula yaptığım birkaç ziyaret dışında ne yazık ki okula gelip sizleri görme fırsatı bulamadım. Öncelikle Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olmanın yaşattığı gurur için sizlere bir kez daha teşekkür etmek isterim. Sizlerin öğrencisi olmanın anlam ve ayrıcalığını şu an çalıştığım avukatlık bürosunda çok daha iyi anlamış bulunuyorum.

Saygılarımla,

Ali Kağan Uçar

Büyük bir istek, hayranlık ve heyecanla kayıt yaptırdığım Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4 sene boyunca bana, bir öğrencinin isteyebileceğinden çok daha fazlasını sunmuştur. Fakülte kadrosu her zaman ulaşılabilir, hiçbir zaman soruları cevapsız bırakmayan, farklı fikirlerin beyan edilmesini teşvik eden, alanında son derece yetkin hocalarımızdan oluşmaktadır. Dersler yerleşik sistem olan tek taraflı bilgi akışının aksine, hukuk nosyonunun kazanımı için elzem olan muhakeme ve yorum kabiliyetlerinin kazanılması üzerine kuruludur. Geleneksel değerleri dışlamadan yeniliklere kolayca adapte olan dinamik ve uluslararası düzeyde bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Yeni mezun bir Kadir Has’lı olarak sayın hocalarıma teşekkürlerimi sunar öğrencileri olmanın verdiği gururu her zaman taşıyacağımı belirtmek isterim.

Hukuk eğitimime zengin akademik kadrosu sebebiyle tercih ederek başladığım Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 4 sene boyunca bana ve daha birçok öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Hukuk fakültemiz, her zaman engin bilgileri ile yol gösteren, her soruna ve soruya zaman ayıran, alanında uzman öğretim üyelerini bünyesinde barındırmaktadır. Birebir iletişime geçilebilen, gerek akademik gerekse kişisel olarak yardım etmekten imtina etmeyen hocalarımız, tüm bu süreçte öğrencilere yol göstermektedir. Mezun olduktan sonra avukatlık stajımı tamamlayıp avukat olarak çalışmış, sonrasında ise akademik hayata geçmiş olan bir mezun olarak, verilmiş olan hukuk eğitiminin değerini her geçen gün daha iyi anlamaktayım. Sayın hocalarımızın derslerdeki özverili tavırları ve öğrenciler ile iletişimleri akademik hayata yönelmemde de etkili olmuştur. Bir Kadir Has Üniversitesi mezunu olarak hayatımıza dokunan hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih sebebim zengin akademik kadrosudur. Sayın hocalarımız, 4 senelik hukuk eğitimimiz süresinde engin bilgileri ile bize yol gösterdiler. Hocalarımız, hem ders içi hem ders dışı olmak üzere öğrencileri desteklemekte ve öğrencilere zaman ayırmaktadır. Mezun olduktan sonra avukatlık yapmış olduğum büro ve hali hazırda yapmaya devam ettiğim kurumda almış olduğum hukuk eğitiminin faydalarını görmekteyim. Sayın hocalarımıza bizi tüm eğitim süreci boyunca destekledikleri ve yol gösterdikleri için teşekkürlerimi sunuyorum.