Uluslararası Deniz Hukuku Yaz Akademisi 2023 Başladı!

24 Temmuz 2023

KHAS Uluslararası Deniz Hukuku Yaz Akademisi bu yıl 24 Temmuz-4 Ağustos 2023 tarihleri arasında, Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku Ulusal Araştırma Merkezi (DEHUKAM) işbirliğiyle KHAS Cibali Kampüsü’nde düzenleniyor.

Akademinin bu yılki açılış konuşmalarını KHAS Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, DEHUKAM Müdürü Mustafa Başkara, Atina Eski Büyükelçisi ve Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Burak Özügergin yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Kadir Has Üniversitesi ile DEHUKAM arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.

KHAS Uluslararası Deniz Hukuku Yaz Akademisi, uluslararası mahkemelerde görevli hakimler, uluslararası hukuk alanında çalışan akademisyenler ve uygulamacıları, katılımcılarla bir araya getirerek Deniz Hukuku ile ilgili temel konular hakkında eğitim veriyor. Temel konular hakkındaki derslerin yanında, programın belli dersleri o yıl için seçilen özel bir konuya özgülenerek, deniz hukukuna ilişkin güncel sorunlar hakkında bilinç ve bilginin arttırılması hedefleniyor. Programda verilen dersler, ilgili alan üzerinde ihtisas sahibi uzmanlar tarafından İngilizce olarak anlatılıyor. Bu yılın programı kapsamında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na geziler olacak.

2023 yılının program detayları: https://lawoftheseaacademy.khas.edu.tr/3/program

2023 yılının konuşmacıları: https://lawoftheseaacademy.khas.edu.tr/konusmacilar