CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Dr. Adanela Musaraj

26 Nisan 2023
17:00 - 19:00
Zoom

Kadir Has Üniversitesi İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB), Dr. Adanela Musaraj’ı “What’s for dinner, Mom! – ECJ cases on GMO, Gene Editing Organisms and Novel Food” başlıklı sunumuyla ağırlıyor.

Dr. Musaraj, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) uzmanı ve aynı zamanda AB Balıkçılık Bilimsel, Teknik ve Ekonomik Komitesi bilimsel uzmanıdır. Daha önce Arnavutluk’ta Tarım Bakanlığı Danışmanı olarak görev yapmıştır.  Uluslararası ilişkiler ve uluslararası güvenlik alanlarında 15 yılı aşkın bir süredir çalışma deneyimine sahiptir. Eski bir White House Fellow, Science for Diplomacy Fellow ve Transnational Governance Fellow olarak uzmanlık alanı, hukuki sistemlerin ulusötesi izleme ve değerlendirme merceği altında gıda endüstrisindeki radyonüklid ve Kapsamlı Nükleer Test Yasağı Anlaşması gibi başlıklar altında, insan hakları üzerindeki iklim değişikliği etkisidir.

Zoom ID: 870 5925 8744  Şifre: 140583

İngilizce gerçekleştirilecek olan etkinlik herkese açıktır. Katılım için kayıt zorunlu olmamakla birlikte katılımınızı  [email protected] adresine bildirmenizden mutluluk duyarız.

CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Prof. Dr. Christina Voigt