Hukuk Fakültemizin Kadrosunda Yeni İsimler

Yeni eğitim-öğretim yılında Hukuk Fakültemize yeni isimler katılıyor. Değerli hocalarımızı sizinle tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Prof. Dr. Cemal Bâli Akal, Misafir Öğretim Üyesi

Cemal Bâli Akal, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Strasbourg Üniversitesi’nde yüksek lisans ve Madrid Complutense Üniversitesi’nde postdoktora çalışmaları yapmış, Arjantin Córdoba Ulusal Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak araştırmalarını sürdürmüştür.

İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde kadrolu öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Kitapları, derlemeleri ve çevirilerinin yanında, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca yayımlanmış uluslararası makaleleri vardır.

Prof. Akal, Hukuk Kuramı, Hak Kuramı, Hukuki Antropoloji, Siyaset Kuramı, Siyasi Tarih, Toplumsal Cinsiyet, Edebiyat ve Hukuk, Sinema ve Hukuk alanlarında çalışmaktadır.

 

Av. Dr. Davut Gürses, Misafir Öğr. Gör.

Dr. Davut Gürses, lisans (2004), yüksek lisans (2009) ve doktora (2016) eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Finans sektöründe müfettiş, yasal uyum sorumlusu, birim müşaviri ve bölüm müşaviri olarak on yılı aşkın süre çalışmıştır.

Halen İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık faaliyetine devam etmektedir. Yayımlanmış iki kitabı ve çeşitli güncel dergi ve armağanlarda yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.