KHAS, The Impact Rankings 2023 Türkiye Vakıf Üniversiteleri Sıralamasında “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar”da 1. Sırada

8 Haziran 2023

Üniversitemiz, Times Higher Education tarafından açıklanan ve üniversiteleri “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” temelinde sıralayan THE Impact Rankings 2023 Türkiye sıralamasında, vakıf üniversiteleri arasında, “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar”  başlığında 1. sırada, “Amaçlar İçin Ortaklıklar”, “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” ve “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” başlıklarında 2. sırada, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ile “Eşitsizliklerin Azaltılması” başlıklarında ise 3. sırada yer aldı.

Genel sıralamada yer alan üniversite sayısı 2022 sıralamasına kıyasla dünyada 1406’dan 1591’e, Türkiye’de ise 58’den 79’a yükseldi. Üniversitemiz aynı zamanda dünya sıralamasında, “Amaçlar İçin Ortaklıklar”, “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği  başlıklarında 201-300 kategorisinde; “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme”, “Eşitsizliklerin Azaltılması”, “Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar” ve “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” başlıklarında ise 301-400 kategorisinde yer aldı.

Kaynak: Times Higher Education DataPoints